Vítejte na stránkách specializované plicní ambulance společnosti Plice.eu, s.r.o. v Tišnově.
V této ambulanci provádíme specializovanou péči pro pacienty s plicními chorobami, zahrnující jejich diagnostiku, prevenci, terapii a dispenzarizaci.

Z přístrojového vybavení je v této ambulanci k dispozici moderní spirometr (s možností provádení bronchodilatačních testù), oximetr, EKG.

Možnost měření vydechovaného oxidu dusnatého NO přístrojem Niox Vero od švédského výrobce Aerocrine AB, k diagnostice bronchiálního astmatu.
Stanovení množství oxidu dusnatého (NO) ve vydechovaném vzduchu pomocí přístroje Nioxmino - toto množství je přímo úměrné intenzitě eozinofilního zánětu v dýchacích cestách.
Vyšetření se provádí zpravidla v rámci diferenciální diagnostiky při podezření na astma u pacienta dosud neléčeného protizánětlivou terapií, při nastavení účinné protizánětlivé terapie u astmatika nereagujícího na dosavadní terapii, při monitorování perzistujícího astmatu a před vysazením protizánětlivé léčby a za 3 měsíce po jejím vysazení.
Tato metoda je hrazena naší ambulanci všemi smluvními ZP.

Nově používáme v ambulanci v Tišnově speciální kabinu pro vyšetření bodypletysmografické (umožňuje změřit veškeré dostupné plicní objemy) a plicní difuze (prostup kyslíku přes alveolokapilární membránu do krevního oběhu). Dosud bylo nutno pacienty na toto vyšetření odesílat do Brna. Vyšetření je duležité pro diagnostiku a sledování vývoje chronické obstrukční plicní nemoci (CHOPN), astmatu, intersticiálních plicních onemocnění (fibrózy), polékových postiženích plic a v poslední době diagnostice a sledování vývoje LongCovid po infekci virem SarsCov2 a onemocnění Covid19. Metoda MIP a MEP při určení síly vdechových a výdechových svalů hrudní stěny je duležitá u onemocnění dýchacích cest, zvláště pak k určení efektu plicní rehabilitace.

Tip pro pacienty po prodělaném onemocnění COVID-19

 
Kontakty
Adresa: Plice.eu, s.r.o., Na Rybníčku 587, 66601 Tišnov Ambulance Tišnov ve dnech Po - Pá, Na Rybníčku 587. Doprava z Kuřimi do Tišnova - bus 311 od nádraží v Kuřimi, v Tišnově vystoupit na zastávce Rybníček, ordinace je za rohem cca 70m od zastávky. OD 1.1.2023 AMBULANCE POUZE V TIŠNOVĚ !!!
Telefon: Po - Pá na čísle 608 496 142
E-mail: chladil@plice.eu
IČO: 29254396
 
POZOR!!! DOVOLENÁ 8. - 19.7.2024